کد خبر : 1327
تاریخ انتشار : پنجشنبه 20 بهمن 1390 - 17:44

آخوندی: مسئولیت همه بیشتر شده/ چمن پیرا: برای ماندن نیامده بودم + شرح کامل مراسم

آخوندی: مسئولیت همه بیشتر شده/ چمن پیرا: برای ماندن نیامده بودم + شرح کامل مراسم

به گزارش جناح آنلاین? مراسم افتتاحیه ی اداره ی آموزش و پرورش منطقه ایی جناح با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان ,احمد آخوندی, در محل سالن فرشادی جناح و با حضور آحاد مردم و مسئولین و همچنین معتمدین روستاهای مختلف تابعه ی بخش جناح و شهرستان بستک برگزار شد. در این مراسم که

به گزارش جناح آنلاین? مراسم افتتاحیه ی اداره ی آموزش و پرورش منطقه ایی جناح با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان ,احمد آخوندی, در محل سالن فرشادی جناح و با حضور آحاد مردم و مسئولین و همچنین معتمدین روستاهای مختلف تابعه ی بخش جناح و شهرستان بستک برگزار شد.

در این مراسم که با حضور فرهنگیان روستاهای هرنگ و کوخرد بخش جناح و همچنین فرهنگیان و معتمدین منطقه ی فرامرزان و فاریاب جناح برگزار شد, اداره ی آموزش و پرورش منطقه ی جناح رسما افتتاح و این اداره به جمع بیش از ۲۰ اداره ی آموزش و پرورش استان هرمزگان پیوست .

آقای آخوندی ضمن اشاره به آرزوی دیرینه ی مردم بخش جناح تاکید کرد که پس از تاسیس این اداره دیگر آمارهای آموزشی منطقه ی جناح مستقلا به اداره کل اعلام میشود لذا مسئولیت همه ی مسئولین و مردم به مراتب افزایش خواهد یافت .

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان ضمن تاکید بر تاثیر بسیار مثبت حضور اداره ی مستقل آموزش و پرورش در جناح تصریح کرد : از این پس بین شما و بستک و لنگه , رقابتی سالم به وجود خواهد آمد که به نفع کل منطقه و همچنین استان خواهد بود .

آقای آخوندی ادامه داد : اگرچه این رقابت از قبل هم وجود داشته است اما پس از تاسیس این اداره مستقل, بیشتر به چشم خواهد آمد و بیش از پیش مورد توجه قرار خواهد گرفت .
رییس آموزش و پرورش استان ضمن بیان مثالی تاکید کرد: در گذشته بنده از آقای توکلی در مورد آموزش و پرورش منطقه ی بستک میپرسیدم و در این بین نامی از جناح نبود, بلکه بصورت کلی ایشان اعلام میکردند که روند کارهای فرهنگی منطقه بدین شکل است , اما از حالا آمار آموزش و پرورش منطقه جناح چه در زمینه کنکور و چه در بقیه ی مسائل بصورت مستقل به اداره کل اعلام میشود که این مهم مسئولیت همه ی ما چه از مسئولین و چه مردم بیش از پیش خواهد کرد.
آقای آخوندی در قسمتی از سخنان خود تاکید کرد که این استقلال در همه ی زمینه ها (مثلا اختصاص سهمیه ها که قبلا به بستک اختصاص می یافت) بسیار به نفع جناح است.

او ادامه داد : ما از این پس باید با کمک یکدیگر به پیشرفت و استحکام این اداره کمک کنیم.

در ابتدای این مراسم ناصر توکلی رییس اداره ی آموزش و پرورش بستک ضمن تبریک این ارتقا به مردم جناح تاکید کرد : اگر تا قبل از این یک بازو به تلاش در جهت پیشرفت آموزش و پرورش شهرستان میپرداخت, از این پس دو بازو با کمک یکدیگر به پیشرفت آموزش و پرورش شهرستان میپردازند.

آقای توکلی با تشکر از تلاش های بسیار مفید آقایان عقیل مدنی و ناصر چمن پیرا برای ارتقا آموزش و پرورش جناح تاکید کرد: توجیهات گسترده ,عمیق و منطقی و همچنین صحبتهای آقای مدنی در هنگام دیدار با معاون حقوقی وزیر آموزش و پرورش در سفر ایشان به منطقه, بسیار به مثبت سازی دید مسئولین وزارت آموزش و پرورش برای ارتقا آموزش و پرورش منطقه کمک کرد.

همچنین آقای قناعتی, فرماندار شهرستان بستک, در قسمتی از سخنان خود تصریح کرد: بنده شاید از معدود کسانی بودم که در بدو حضور در شهرستان از محضر آقای چمن پیرا بعنوان شخصیتی نویسنده, شاعر و فرهنگی کسب فیض کردم . از زحمات ایشان برای به ارمغان آمدن این هدیه بزرگ به مردم جناح تشکر میکنم.

ناصر چمن پیرا با حضور در تریبون , صحبتهای خود را با فرموده های خواجه حافظ شیرازی آغاز کرد و به این سخن خواجه رسید که آخر شد!. او تاکید کرد که بالاخره کار ارتقا نمایندگی آخر شد.

او ادامه داد : از روزی که امدم برای ماندن نیامده بودم . خدا شاهد است که از ۸۸۰ روز مسئولیتم, ۸۰ روزش هم پشت میزم ننشسته بودم چون کار اصلی من ارتقا نمایندگی آموزش و پرورش به اداره بود که سرانجام این مهم به انجام رسید . از ابتدای پذیرش این مسئولیت گفته بودم که بیش از دوسال مسئولیت نمیپذیرم و بعد از آن کنار میروم چون بنظرم هرکسی روحیه و خود را بهتر از دیگرانم میشناسد . من چون روحیه ایی حساس دارم و شاید شاعرانه, نمیتوانم بعضی جوانبی از ریاست را تحمل کنم چون ریاست با خوبی هایی که دارد ,جنبه هایی دارد که برای هرکسی خوب نیست.

او ادامه داد که : همیشه ترجیح میدهم در رده های دوم و سوم باشم و بدینوسیله بتوانم نظراتم را ارائه دهم.

ناصر چمن پیرا از خدمات آقای ناصر شجاعی نیز تقدیر و تشکر کرد.

در انتهای سخنان آقای آخوندی, آقای علی ایرازه رییس سابق آموزش و پرورش شهرستان رودان به سمت ریاست اداره ی آموزش و پرورش منطقه ی جناح منصوب شده و حکم خود را از دست آقای اخوندی تحویل گرفت.

در پایان این مراسم مسئولین حاضر در این افتتاحیه با پیاده روی حدودا صد متری , به محل اداره آموزش و پرورش رفته و اداره ی آموزش و پرورش منطقه ی جناح را رسما افتتاح کردند.

** این گزارش توسط یکی از دوستان حاضر در مراسم تهیه و در اختیار جناح آنلاین قرار گرفته است. سخنان مسئولین شاید بصورت دقیق نباشد و قسمتهایی از آنها نقل شده است

برچسب ها :

ناموجود