کد خبر : 1413
تاریخ انتشار : شنبه 26 فروردین 1391 - 21:28

عکس سری ۴

عکس سری ۴

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ با سلام به تمام دوستان این سری عکس ها به جز ۲ عکس اول تماما در نوروز امسال گرفته شده و نکته ای که باید درباره عکس ها توضیح دهم این است که این عکس ها همانگونه که میبینید از طبیعت نیست وعلت اینکه مانند قبل از طبیعت عکاسی نکرده ام

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
با سلام به تمام دوستان
این سری عکس ها به جز ۲ عکس اول تماما در نوروز امسال گرفته شده و نکته ای که باید درباره عکس ها توضیح دهم این است که این عکس ها همانگونه که میبینید از طبیعت نیست وعلت اینکه مانند قبل از طبیعت عکاسی نکرده ام همانطور که قبلا گفته ام کمی بارش و سبز نشدن صحرا بوده انشالله امسال سال پر بارشی باشد و نکته آخر اینکه دوستان نظر یادتان نرود 😉

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 14 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱۴
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
farshid.ahmadi شنبه , ۲۶ فروردین ۱۳۹۱ - ۲۲:۲۲

بسیار زیبا بود . ممنون
البته یک نکته قابل ذکر کنم اون هم اینه که اگر مکان عکس ها معلوم بود جالب تر می شد
به هر حال از زحمات شما سپاس گذارم.

مرد دانا یکشنبه , ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ - ۱:۱۲

عکس ها بسیار زیبا وشایسته تحصین بودن ،واقعا دستت شما درد نکنه که ما رو هم از زیبایی های این اماکن بی نصیب نزاشتین.
میشه لطفا بگین اون عکس چهارم مربوط به کجاست؟

سینا عکاس یکشنبه , ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ - ۱:۲۱

با سلام در رابطه با مکان جاهای که عکس گرفته ام باید بگم که من اسم اون مکان ها رو نمی دونم!!!! البته به جز عکس شماره ۹ که گچویه هستش
و در باره عکس شماره چهارم باید بگم که این عکس یه برکه هستش

مرد دانا یکشنبه , ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ - ۱:۲۷

مثل اینکه عکاسی خانوادتا تو خون شماست.
ممنون از اینکه ادرس عکس رو دادین

janahi72 یکشنبه , ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ - ۱:۴۷

بسیار قشنگ و زیبا بود .
منتظر عکسهای بعدی شما هستیم .

FOX یکشنبه , ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ - ۲۲:۰۱

دستت درد نکنه. جالب هستن. من عکس های۱و۲و۴ ام می پسندم.
یه پیشنهاد: اگه بتونین از چیزای دیگه ای عکس های HDR تهیه کنید عکساتون جذاب تر میشه. اخه چون عکس های قبلیتون هم از در و پنجره های تو در تو بودش. ممنون

سینا عکاس دوشنبه , ۲۸ فروردین ۱۳۹۱ - ۱:۲۹

با سلام به دوستان
دوستان علت تکراری بودن مفهوم در عکس ها باید بگم که دوستان بیشتر این عکس ها مربوط به یک مجموعه عکس هستش و منظور از مجموعه عکس اینه که چند عکس که همش یه مفهوم داره همونطور که میبیند و دوست عزیز فاکس گفتن تمام این عکس ها یه پیام و مد و استیل رو داره
و درباره عکس های HDR باید بگم چشم انشاالله سعی میکنم دفعه های بعد بیشتر HDR کار کنم
با تشکر

vahid سه شنبه , ۲۹ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۷:۰۴

من عکس ۲ رو بیشتر از همه میپسندم. یه نوع حس تازگی رو به آدم میده.

البته با این نظر دوستان که منتظر عکس های HDR هستند مخالفم و باید بگم به نظرم مناظر و اماکن طبیعی بهتر است به همان صورتی که بوده عکسش رو بذارید. چون از نظر من یکی از جنبه های مهم یک اثر عکاسی اینه که همراه با طبیعی بودن و دستکاری نکردن آن، زیبا گرفته شده باشد و این مهارت هنرمند رو میرسونه. ولی عکسهای HDR مهارت گرافیست رو میرسونه و نه عکاس.(حتی اینکه عکس باید خوب گرفته شده باشه باز اثر تصویری که میبینیم بیشتر به خاطر گرافیک آن است. البته به نظر من!)
ولی میشه عکس های HDR رو از چیزهای دیگه تهیه کنید و درکنار آن ذکر کنید که عکس های دستکاری شده HDR هستند.

در هر حال زیبا بودند و به امید موفقیت.

مرد دانا سه شنبه , ۲۹ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۸:۰۶

اقا وحید در مورد صحبت های شما باید بگم کهHDR، شیوه‌ای نو در عکاسی است که برای طبیعی‌تر کردن سوژه عکاسی و نزدیک‌تر کردن عکس به آن چیزی که چشم انسان می‌بیند، ابداع شده است. در تکنیک HDR که مخفف high dynamic range است، عکاس می‌تواند با کمک نرم‌افزارهای‌ ویژه‌ای، با ترکیب چند عکس با نوردهی‌های متفاوت، در نهایت به یک عکس با دامنۀ بالایی از نوردهی دست پیدا کند که محدودیت‌های نوری عکس‌های قبلی را نداشته و در واقع، ویژگی‌های نوری تمام آن‌ها را در خود جمع کرده باشد. برای ساختن عکس‌های اچ دی آر هم نرم افزاری متعددی? وجود داره? مهمترین اونهاها میتونم به موارد زیر اشاره کنم:

– Photomatix

– Easy HDR

-( Adobe
Photoshop (CS series

هر چند از تکنیک اچ دی آر می‌توان برای طبیعی‌نگاری (نزدیک کردن عکس به تصویری که چشم انسان می‌بیند) استفاده کرد، امّا آنچه امروزه بیشتر شاهد آن هستیم، استفادۀ فراواقع گرایانه از این تکنیک است که با اشباع بیش از حد رنگ‌ها و سایه و روشن‌های عکس، تصویری که بیشتر به نقاشی نزدیک است را پدید می‌آورند به طوری که? کمتر کسی با دیدن آن فکر می‌کند که این تصویر، یک عکس از یک صحنۀ واقعی می‌تواند باشد.این همون چیزیه که ما در عکس های اقا سینا میبینیم،من با حرف اقا وحید موافقم وپیشنهاد میکنم سری بعدی چند تا از عکس ها رو بدون دست کاری بزارین ،البته این عکس ها هم خوبن مخصوصا برای پشت صحنه.

سینا عکاس سه شنبه , ۲۹ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۹:۲۵

با سلام به شما دوستان هر دو تعریف آقا وحید و مرد دانا درسته
توضیحی که باید اول بدم اینه که اولا دوستان زیبایی در عکاسی یه چیز نسبیه یعنی یه نفر رو میبینی از یه عکسی خوشش میاد که شاید به نظر بقیه عکس زیاد قشنگی هم نباشه
مثلا این عکس مورد علاقه منه

((نکته خاصی تو این عکس نیست اما من خیلی دوستش دارم))
و اینها رو گفتم تا به این موظوع برسم که اولا عکس HDR هم میتونه با افکت باشه هم بی افکت اما بیشر از ۸۰% با افکته برای همین میگن عکس HDR همه یاد یه عکس های با افکت های خیلی ویژه میفتن اما خیلی ها افکت رو دوس دارن خیلی ها دوس ندارن همونطور که گفتم این موضوع بستگی به خود فرد داره که چه جور سلیقه ای داره حالا میرسیم به این موضوع که HDR چیه (البته مرد دانا توضیح دادن اما توضیح ایشون یه خورده پیچیدست شاید برای خیلی ها قابل فهم نباشه)منظور از عکس HDR عکسیه که نه زیاد تاریک بشه و نه زیاد روشن یعنی نورش معمولا تند نمیشه و خیلی کم هم نمیشه و معمولا نور در یه سطح بشه یا نزدیک به یه سطح بشه(البته این یه تعریف ناقص برای وام هستش وگرنه تعریف خیلی بزرگتری هم داره)
و اینکه شما گفتید که عکس های بعد بدون افکت باشه چشم من سعی میکنم عکس های هم با افکت و بدون افکت بزارم(اما باز هم میگم یه عده عکس با افکت رو بیشتر می پسندن)
با تشکر

farshid.ahmadi دوشنبه , ۲۲ خرداد ۱۳۹۱ - ۲:۲۹

سينا جان منتظر عكس هاي ديگه هم هستيما ….

boy.janah سه شنبه , ۲۳ خرداد ۱۳۹۱ - ۳:۳۳

[quote author=سینا عکاس link=topic=2224.msg6520#msg6520 date=1334422702]

دوستان نظر یادتان نرود 😉

يادمون نرفت? .
قشنگ بود .

سینا عکاس سه شنبه , ۲۳ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۶:۳۲

سلام و تشکر از شما دوستان خصوصا دوست عزیز آقا فرشید
انشاالله یه چند مدت دیگه یه سری دیگه عکس میزارم الان چون دوربینم شکسته :'( و هنوز دوربین جدید نخریدم وقتی خریدم چشم سری جدید رو هم میزارم
و اینکه برای سری جدید هدف های خاص و جالبی رو در نظر گرفتم 😉
با تشکر

farshid.ahmadi سه شنبه , ۲۳ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۷:۲۶

ان شا الله به حول قوه الهي دوربين ميخرين و ما هم عكس هاي بسيار زيبايت را ميبينيم .

نظرات بسته شده است.