کد خبر : 1779
تاریخ انتشار : جمعه 24 آذر 1391 - 16:34

خطیب جمعه جناح : خطر به دام اعتیاد افتادن جوانان را جدی بگیریم

خطیب جمعه جناح : خطر به دام اعتیاد افتادن جوانان را جدی بگیریم

به گزارش جناح آنلاین خطیب جمعه شهر جناح در خطبه امروز خود در بیاناتی مهم ، نسبت به گسترش پخش مواد مخدر و آلوده شدن جوانان هشدار داد. شیخ عقیل فتحی در ابتدابی سخنان خود درمورد ضرورت حفظ حرمت همسایه ، از برخی صاحب خانه ها بدون تحقیق و مشورت با همسایه ها ، خانه

به گزارش جناح آنلاین خطیب جمعه شهر جناح در خطبه امروز خود در بیاناتی مهم ، نسبت به گسترش پخش مواد مخدر و آلوده شدن جوانان هشدار داد.

شیخ عقیل فتحی در ابتدابی سخنان خود درمورد ضرورت حفظ حرمت همسایه ، از برخی صاحب خانه ها بدون تحقیق و مشورت با همسایه ها ، خانه خود را به کسانی اجاره می دهند که هیچ آشنایی با آنها ندارند انتقاد کرد و خاطر نشان کرد: “بعضا مشاهده می شود این مستاجرین انسان های نابابی هستند که نه تنها موجب سلب آسایش و امنیت همسایه ها می شوند که جوانان ما را نیز به انحراف می کشانند.”

وی ادامه داد:”جایز نیست به خاطر مبلغ اندکی که افراد مجهول الهویه بیشتر می پردازند ، به آنها منزل اجاره ای داد ، درحالیکه زوج های جوان ما که نیازمند هستند ، بدون مسکن بمانند. می توان با اجاره دادن خانه به جوانان نیازمند با مبلغ کمتر ، هم گناه همسایه آزاری را از دوش خود برداریم و هم با یاری رساندن به یک جوان ، ثواب اخروی به دست آوریم.”

خطیب جمعه جناح افزود:” در روزهای اخیر ، چندین نفر از دلسوزان شهر ، مراجعه کرده اند و موضوع اعتیاد را یادآور شده اند و متذکر شده اند که خطر اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی بیداد می کند و در صحنه هایی تاسف بار و تکان دهنده جوانانی مشاهده می شوند که از شدت ضعف ناشی از اعتیاد ، نمی توانند سرپا بایستند.”

شیخ فتحی در گوشه دیگری از صحبت ها از نمونه های آزار و اذیت به دیگران را آسیب رساندن به تجهیزات و اموال عمومی همچون آتش زدن سطل زباله، آسیب زدن به پارک ها و . . . دانست.

خطیب جمعه شهر جناح در پایان ، راه مقابله با این آسیب های اجتماعی را اقدام عملی و حکیمانه و آگاهی بخشی به فرزندان و جوانان دانست و بیان داشت:”اگر جامعه به فساد کشیده شود فرزندان سالم ما نیز به خطر می افتند.بنابراین باید همه تلاش کنند تا در جهت مقابله با آسیب ها و زشتی های جامعه قدم برداشت.”

گفتنیست بحث اعتیاد جوانان یکی از بحث های چند روز اخیر در جناح آنلاین نیز بوده است که کاربران سایت در مورد راهکارهای مقابله با این آسیب اجتماعی به بحث و تبادل نظر پرداخته اند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 9 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۹
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
محمد جویبار جمعه , ۲۴ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۳۷

………………

armena شنبه , ۲۵ آذر ۱۳۹۱ - ۳:۰۴

خیلی هم خوب همین موضوعی که در موردش صحبت میکردیم
حالا باید بیشتر به فکر بیفتیم…دیگه همه فهمیدن….

محمدرضا شنبه , ۲۵ آذر ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۷

چرا باز هم صحبت ؟؟؟؟
آیا وقت آن نرسیده که اقدامی عملی صورت بگیرد؟
واقعا دارد دیر می شود.عزیزان ما در مدارس و جامعه قربانی می شوند و کما کان دست روی دست گذاشته ایم.

ekhlas شنبه , ۲۵ آذر ۱۳۹۱ - ۱۶:۰۱

[quote=’محمدرضا چنگال خوش link’ pid=’2207′ dateline=’1355571435′]
چرا باز هم صحبت ؟؟؟؟
آیا وقت آن نرسیده که اقدامی عملی صورت بگیرد؟
واقعا دارد دیر می شود.عزیزان ما در مدارس و جامعه قربانی می شوند و کما کان دست روی دست گذاشته ایم.
[/quote]
اول اينكه من فكر نكنم منظور ايشون باز صحبت كردن بود!!
درسته اقدام عمليه كه جواب ميده در مورد اين موضوع!ولي خب بايد اولش يه جرقه اي يا هشداري داده ميشد كه آقاي فتحي زحمتشو كشيدن!
برا اقدام عملي هم خب شما پيشتهادتونو بدين كه دقيقا بايد چه كاري كرد؟؟؟

محمدرضا یکشنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۱ - ۲:۰۸

اول اينكه من فكر نكنم منظور ايشون باز صحبت كردن بود!!
درسته اقدام عمليه كه جواب ميده در مورد اين موضوع!ولي خب بايد اولش يه جرقه اي يا هشداري داده ميشد كه آقاي فتحي زحمتشو كشيدن!

امیدوارم که واقعا این دفعه بخوان یه کاری انجام بدن چون از بس جرقه زده شده فکر کنم خطر آتش سوزی هم وجود داره.
در مورد اقدام عملی که به نظرم باید گروههای مختلفی از افراد جامعه دور هم جمع بشن تا راههای متفاوتی را بررسی کنند.اینکه چه راهکاری را میتوان استفاده کرد و بر اساس ظرفیت یک شهر کوچکی مثل جناح چه چیزی عملی تر هست را نمیتوان در یک نظر سنجی بیان کرد .

ekhlas یکشنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۵

[quote=’محمدرضا چنگال خوش link’ pid=’2207′ dateline=’1355611088′]

در مورد اقدام عملی که به نظرم باید گروههای مختلفی از افراد جامعه دور هم جمع بشن تا راههای متفاوتی را بررسی کنند.اینکه چه راهکاری را میتوان استفاده کرد و بر اساس ظرفیت یک شهر کوچکی مثل جناح چه چیزی عملی تر هست را نمیتوان در یک نظر سنجی بیان کرد .
[/quote]
درسته!
منم تا جايي كه بتونم با دوستانم در مورد اين مساله بحث ميكنيم .اميدوارم به نتيجه اي برسيم!
ولي به نظرم بايد اول از خونواده ها شروع بشه!
مثلا من به خونواده خودم و تو جمع فك وفاميلا اين موضوعو مطرح كنم.(مسلما هيچكس به اندازه پدر و مادر صلاح فرزند رو نميخواد و بيشتر دقت ميكنن!)
نحوه رفتار پدر و مادر با اينچنين فرزنداني خيلي مهمه! به نظرم چنين فرزنداني زياد حرفاي پدر و مادر رو گوش نميكنن! يعني اينكه بهشون به طور مستقيم بگن و بخوان فقط حرفشو بزنن و به قولا از دريچه نصيحت وارد بشن زياد جوابگو نيست!بايد با رفتارشون مواظب بچه باشن!رفتارشون مهمه!!
و بقيه هم همينطور….
همچنين مسئولين مدارس هم ميتونن كمك كنن!

arzesh5000 یکشنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۶

من هم چند پیشنهاد دارم.که بهترین روش برای جلوگیری از اعتیاد معالجه آن نیست بلکه پیشگیری از به وجود آمدن آن است.زیرا فرزندان نیاز به امنیت روانی دارند.۲فرزندان نیاز به بازی آزاد دارند۳فرزندان به الگو های واقعی نیاز دارند۴فرزندان به تغذیه صیح نیاز دارند۵فرزندان نیاز به دوست وهمراه دارند
با رعایت موارد فوق می توانیم راهی را انتخاب کنیم که فرزندمان از اعتیاد محا فظت کنیم.

ترنم یکشنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۱ - ۱۶:۳۱

نظر من اينه كه مسئولاي شهر ميتونن با مواد فروشا برخورد كنن؛بعدشم با گذاشتن جلسات و يا با انجام كارهاي مختلف ديگه اطلاع رساني كنن و خونواده ها را آگاه كنن…..!!?
اما به نظرم اونا نميتونن خيلي خوب از پس احساسات نوجوونا بر بيان….!!
من خيلي وقته روي يه موضوعي تمركز كردم و معتقدم خيلي خوب ميتونه روي نوجوونا تاثير بذاره؛حداقل واسه يه شروع,اونم باشگاههاي ورزشي شهرمونه! بالاخره بيشتر اين نوجوونا حداقل يه برهه زماني به اين مكانها رفت وآمد داشتند ويا دارن…….!
هميشه خودمون از تعصبهاي افراطي(مثلا تعصب افراطي به يه تيم خاص)مي ناليم,من ميگم بيايم از تعصب نوجوونامون به نفع خودشون استفاده كنيم,وقتي ميشه اين كارو كرد؛چرا بذاريم بعضي افراد از تعصب نوجوونامون سواستفاده كنن؛ما ميايم از تعصب اونا واسه پيشرفت خودشون استفاده ميكنيم…!
حالا شايد يه خونواده نتونسته اونجوري كه بايد با فرزندشون رابطه دوستانه برقرار كنه,هستن نوجوونايي كه حرف مسئولاي باشگاه محبوبشون رو بيشتر از حرف خونواده ي خودشون قبول ميكنن,شايد به نظرتون اين موضوع زياد جالب نباشه؛ولي يه حقيقته….!
پس من ميگم از باشگاهها و خونواده ها واسه كمك به خود نوجوونا استفاده كنيم و از مسئولين شهر واسه كنترل كسايي كه دارن مواد مخدر توي سطح شهر پخش ميكنن…
البته من معتقدم كه ما بايد بيشتر روي روح و روان نوجوونامون كار كنيم؛چون حتي اگه ما بيايم تمام مواد فروشارو از سطح شهر جمعشون كنيم ,تا نوجوونمون آگاهي نداشته باشه,يعني هيچ كاري انجام نداديم,خيلي راحت ميتونه از يه جاي ديگه بخره!
پس اگه باشگاهامون يه سري كميته فعال در اين زمينه واسه آگاه كردن نوجوونا داشته باشن خيلي بهتره. فعاليت مستمر و دائمي اونا ميتونه خيلي از نوجوونامونو از لبه پرتگاه برگردونه!
مثلا:يه سري جلسات برگزار بشه واسه اعضاي باشگاه مورد نظر؛الحمدلله توي همه ي باشگاهها ميتونيم كسايي رو پيدا كنيم كه واقعا ميتونن كمك كنن….
من نظر شخصي خودمو نوشتم؛اونم به عنوان يه راهكار…
اميدوارم بتونه كمكي بكنه البته تا ما حرفامونو عملي نكنيم ؛اين حرفا راه به هيچ جايي نخواهد برد…!!

d.beckham دوشنبه , ۲۷ آذر ۱۳۹۱ - ۲۱:۴۹

با کاربر ترنم موافقم،پیشنهاد خیلی جالبی بود میتونه خیلی کارآمد باشه ، تچکر 🙂
یه چیز دیگه هم ک هست خیلی از والدین میگن بچه هامون فوتبال(معمولا فوتبال )نرن ک از درس عقب میافتن ولی اجازه میدن با دوستاشون با موتور تو خیابونا بچرخن !! نمیگم نچرخن،ب جای خود ولی ب نظرم خطرش بیشتره هم از لحاظ اینکه تو خیابونن و ماشین و موتور هست(با میدونا و تقاطع های جالب جناح ،چ شود !!! ) هم اینکه تقریبا مشخص نیس با چ اشخاصی برخورد دارند !
پیشنهادم اینه ک این گروه بزارن بچه هاشون برن باشگاه (بازم معمولا فوتبال تو جناح) ک هم واسه باشگاهها خوبه هم واسه خانواده ها ،در ایام امتحانا و یا وقتی ک درسا سنگینتره هم با مدیران باشگاهها صحبت کنن که روزهای خاصی باشگاه خدمات بده ( 🙂 ) ک معمولا اینکارو هم میکنن باشگاهها .
از طرف مدارس جلساتی واسه والدین تدارک دیده بشه و تذکرات و پیشنهادات لازم داده بشه همینطور ک خیلیا هم قبلا پیشنهاد داده بودن خیلی خوبه بعدش هم جنگ جنگ تا پیروزی 😐

نظرات بسته شده است.